?>

Detoks alkoholowy polega na bezpiecznym i kontrolowanym procesie oczyszczenia organizmu z alkoholu. Jest to pierwszy krok w leczeniu uzależnienia od alkoholu i zazwyczaj odbywa się pod nadzorem medycznym.

Podczas detoksu alkoholowego pacjent jest monitorowany, co ma zapewnić jego bezpieczeństwo i komfort. W ramach detoksykacji organizmu osobie uzależnionej podawane są leki, które pomagają złagodzić objawy zespołu odstawienia, takie jak lęk, bezsenność, nudności, czy drgawki i halucynacje.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Nagłe odstawienie alkoholu bez odpowiedniego wsparcia medycznego może być niebezpieczne dla organizmu osoby uzależnionej. Aby ograniczyć wszelkie ryzyka związane z przerwaniem ciągu alkoholowego niezbędne jest zachowanie określonych procedur, które obejmują:

Ocenę medyczną

Na początku detoksu lekarze przeprowadzają ocenę stanu zdrowia pacjenta, aby zrozumieć stopień uzależnienia i ogólny stan zdrowia. Obejmuje to badania fizyczne, testy laboratoryjne i ocenę historii spożycia alkoholu.

W Ośrodku FILAR wszyscy Pacjenci przyjmowani na odtrucie są wstępnie badani. Na życzenie Pacjenta przeprowadzamy kompleksowe badania organizmu.

Stabilizację Pacjenta

Następnie pacjent przechodzi przez proces stabilizacji, który może obejmować leczenie farmakologiczne. Leki są często stosowane, aby złagodzić objawy odstawienia i zapobiec poważnym komplikacjom, takim jak drgawki czy delirium tremens.

Leczenie objawowe

Objawy odstawienia alkoholu obejmują objawy fizyczne i psychiczne. W pierwszej fazie po odstawieniu alkoholu pojawiają się objawy fizyczne, które obejmują bóle głowy i mięśni, uderzenia potów, nudności i wymioty, biegunki. W kolejnej fazie do objawów fizycznych dołączają symptomy psychiczne, takie jak rozdrażnienie, zaburzenie rytmu snu, napady lękowe, napady agresji czy omamy.

W Ośrodku FILAR leczenie objawów odstawienia dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Pacjentów, w zależności od skali i stopnia zaawansowania objawów.

Po zakończeniu detoksu ważne jest, aby pacjent kontynuował leczenie uzależnienia. Może to obejmować terapię indywidualną, grupową lub programy rehabilitacyjne. Sam detoks nie rozwiązuje bowiem problemu uzależnienia i nie gwarantuje zachowania abstynencji w długiej perspektywie czasu.

Detoks alkoholowy

Pod czujnym okiem doświadczonych ratowników medycznych, lekarza psychiatry i terapeutów przeprowadzamy pełny detoks alkoholowy. Detoks rozpoczynamy od przeprowadzenia badania wstępnego, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa Pacjentów.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego