?>

Ośrodek FILAR zlokalizowany 40 minut od Centrum Warszawy specjalizuje się w leczeniu uzależnień alkoholowych. Oferujemy programy 2-, 4-i 6- TYGODNIOWE, a także terapię długoterminową.

To co wyróżnia naszą placówkę w kontekście leczenia alkoholizmu to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego uczestnika terapii, które bazuje na wieloletnim doświadczeniu oraz kompetencjach naszej kadry.

Alkoholizm: Leczenie – jak przebiega?

Leczenie uzależnienia od alkoholu jest procesem wieloetapowym i zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Wspólnym mianownikiem terapii są określone elementy procesu zdrowienia, które realizujemy w ramach pewnego standardu. Co ważne, działania terapeutyczne w obrębie poszczególnych procesów mogą się od siebie różnić, co wynika ze zróżnicowanych potrzeb i możliwości pacjentów.

Standardowa procedura leczenia uzależnień od alkoholu obejmuje:

Detoksykację organizmu

Kiedy w grę wchodzi uzależnienie chemiczne, takie jak alkoholizm leczenie na ogół rozpoczyna się od detoksykacji organizmu. Ma ona na celu oczyszczenie organizmu z toksyn poalkoholowych oraz zbędnych produktów przemiany alkoholu etylowego zalegających w układzie pokarmowym. Ze względu na specyfikę tego procesu detoksykacja organizmu przebiega pod nadzorem medycznym. Korzystając z szerokiego wachlarza środków farmakologicznych lekarz może zarządzać objawami odstawienia w taki sposób, aby były one jak najmniej uciążliwe dla pacjenta. 

Terapia uzależnienia alkoholowego

Terapia w kontekście leczenia uzależnień alkoholowych jest kluczowa. Warto, żeby w jej toku uwzględniono indywidualną historię pacjenta, która w dużej mierze determinuje podatność na uzależnienie i trudności, z jakimi pacjent boryka się w procesie zdrowienia.

W Ośrodku FILAR realizujemy terapię w różnych trybach, dzięki czemu możemy zapewnić POMOC zarówno osobom poszukującym leczenia w ośrodku zamkniętym, jak i osobom, które chcą pogodzić leczenie z aktywnym życiem zawodowym.

Leczenie współistniejących problemów zdrowotnych

Często uzależnienie idzie w parze z innymi problemami psychicznymi, takimi jak depresja czy lęki. Leczenie tych stanów jest ważne dla ogólnego powodzenia terapii. Bardzo ważne jest również leczenie problemów, które wpływają niekorzystnie na ogólny stan zdrowia pacjenta.

Zachowanie trzeźwości

Długoterminowe utrzymanie trzeźwości może wymagać ciągłej terapii, uczestnictwa w grupach wsparcia i świadomego unikania sytuacji, które mogą prowadzić do picia. Nieoceniona w perspektywie długoterminowego utrzymania trzeźwości jest Terapia nawrotowa, której celem jest wspieranie osób, które po ukończeniu leczenia znalazły się w sytuacji zagrażającej zachowaniu abstynencji.

Ośrodek FILAR pozostaje do dyspozycji osób, które chcą podjąć leczenie uzależnień alkoholowych oraz ich rodzin. Oferujemy kompleksową POMOC na każdym etapie leczenia, w tym także wsparcie dla rodzin i najbliższych osób uzależnionych.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego