?>

Detoks lekowy jest procesem medycznym, którego celem jest bezpieczne oczyszczenie organizmu osoby uzależnionej z substancji psychoaktywnych.

Detoks lekowy jest szczególnie ważny w przypadku uzależnienia od substancji takich jak opioidy, benzodiazepiny, amfetaminy, czy inne leki na receptę. Podczas detoksu lekowego bardzo ważne jest monitorowanie stanu zdrowia Pacjenta i jego samopoczucia. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa Pacjenta, przy jednoczesnej skutecznej detoksykacji organizmu.

Przebieg detoksu lekowego

Nagłe odstawienie leków prowadzi do wystąpienia szeregu nieprzyjemnych, a nierzadko także niebezpiecznych dla zdrowia i życia Pacjenta objawów. Dlatego, aby ograniczyć wszelkie ryzyka związane z detoksykacją organizmu po nadużywaniu leków niezbędne jest zachowanie określonych procedur detoksu.

Ocena medyczna

Detoks rozpoczyna się od przeprowadzenia oceny stanu zdrowia pacjenta, w tym od zapoznania się z historią używania substancji, bieżącymi objawami oraz ogólnym stanem zdrowia osoby uzależnionej.To pomaga w ustaleniu najlepszego planu detoksykacji i leczenia.

W Ośrodku FILAR każdego pacjenta poddajemy ogólnym badaniom. Jednocześnie, na życzenie Pacjenta możemy przeprowadzić kompleksowe badania organizmu.

Stabilizacja

Proces stabilizacji ogrywa kluczową rolę w procesie oczyszczania organizmu. Na tym etapie wdrażane jest leczenie farmakologiczne, którego celem jest łagodzenie objawów odstawienia i zapobieganie poważnym komplikacjom zdrowotnym. Leki dobierane są adekwatnie do indywidualnych potrzeb pacjenta, które w sposób bezpośredni wynikają z charakteru jego uzależnienia.

Leczenie objawowe 

Odstawienie środków psychoaktywnych wiąże się z występowaniem objawów fizycznych i psychicznych. Leczenie objawowe jest ukierunkowane na walkę z obserwowanym symptomami zespołu odstawienia, co bardzo często wymaga indywidualnie dobranej farmakologii.

Detoks lekowy

Detoks lekowy w Ośrodku FILAR dobywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanego i doświadczonego Zespołu Medycznego – ratowników medycznych, lekarza psychiatry i terapeutów. Działamy kompleksowo, uwzględniając przy tym bezpieczeństwo i komfort Pacjenta. To przekłada się na wysoką skuteczność detoksu i możliwość podjęcia dalszego leczenia.

Chcesz podjąć leczenie, ale wpierw musisz przerwać ciąg lekowy? Oferujemy skuteczny detoks lekowy pod okiem doświadczonych pracowników medycznych! Zapewniamy również możliwość skorzystania z wlewów witaminowych i wzmacniających. Nie masz jak do nas przyjechać? Zapewniamy transport Pacjentów z Warszawy i okolicy.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego