?>

Jeśli osoba uzależniona nie wymaga przebywania w ośrodku w formie stacjonarnej lub istnieją inne powody uniemożliwiające pobyt stacjonarny, może zdecydować się na pobyt w ośrodku dziennym, gdzie regularnie odbywają się spotkania terapeutyczne w modelu grupowym i w mniejszym zakresie indywidualnym. Terapia dzienna to terapia bez zakwaterowania.

Celem dziennych oddziałów leczenia uzależnień jest stworzenie osobie uzależnionej sprzyjającego do refleksji środowiska oraz określenie jej własnych potrzeb i dążenie do ich realizacji.

 Terapia dzienna zazwyczaj trwa od 4-8 tygodni i jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17. Zalecamy dodatkowo udział w zajęciach weekendowych w czasie trwania procesu terapeutycznego w trybie dziennym.

W czasie trwania zajęć wszyscy uczestnicy terapii dziennej mają takie same prawa i obowiązki jak osoby przebywający na terapii stacjonarnej.

terapia dzienna ośrodek mazowieckie warszawa grodzisk mazowiecki ośrodek filar
terapia dzienna ośrodek mazowieckie warszawa grodzisk mazowiecki ośrodek filar

Ten rodzaj terapii wybierają zazwyczaj osoby mieszkające w okolicy, które z różnych powodów wolą nocować w miejscu zamieszkania. Warunkiem uczestnictwa jest utrzymanie bezwzględnej abstynencji w domu.

Po zakończeniu procesu terapii dziennej, uczestnik terapii może podjąć decyzje o dalszej terapii w trybie ambulatoryjnym dochodzącym 1-2 w tygodniu w formie zajęć indywidualnych, lub nadal brać udział w zajęciach grupowych w sposób mniej regularny ustalony ze sztabem terapeutycznym.

terapia dzienna ośrodek mazowieckie warszawa grodzisk mazowiecki ośrodek filar

Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego