?>

Uzależnienie jest złożonym i wielowymiarowym problemem, który dotyka miliony osób na całym świecie. Jego leczenie wymaga zintegrowanego podejścia, które uwzględnia zarówno fizyczne, jak i psychiczne aspekty choroby. Bardzo ważna w leczeniu uzależnień jest również możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Przez wiele lat terapia uzależnień bazowała na standaryzacji, w ramach której chory musiał dopasować się do pewnego określonego modelu leczenia. Takie podejście ograniczało szanse wielu osób na odzyskanie i utrzymanie abstynencji. Obecnie leczenie uzależnień w dużej mierze jest personalizowane, a dostosowanie terapii do potrzeb i możliwości pacjenta zwiększa szanse chorych na odzyskanie kontroli nad własnym życiem.

Leczenie uzależnień w Ośrodku FILAR

Ośrodek FILAR posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z szerokim wachlarzem uzależnień – uzależnień chemicznych i behawioralnych. Dzięki temu możemy POMAGAĆ osobom uzależnionym niezależnie od przyczyny ich uzależnienia. Obok bogatego doświadczenia, naszą placówkę cechuje:

Indywidualne podejście

Każda osoba uzależniona ma unikalną historię, okoliczności życiowe i potrzeby, co wymaga dostosowania strategii leczenia do jej indywidualnej sytuacji. Zapewniając indywidualne podejście w procesie leczenia uzależnień zwiększamy szanse chorych na powodzenie. Dlatego w toku terapii tak duży nacisk kładziemy na zrozumienie naszych Pacjentów i poszukiwanie narzędzi, które z ich perspektywy będą najbardziej pomocne.

Elastyczność

Doskonale rozumiemy, że uzależnienie może się przejawiać na wiele sposobów, a terapia w ośrodku zamkniętym – choć powszechnie uznawana za najbardziej skuteczną – nie jest rozwiązaniem dla każdego. Dlatego oferujemy szeroki wachlarz terapii uzależnień realizowanych w różnych trybach, w tym terapie półstacjonarne i weekendowe dla osób uzależnionych wysokofunkcjonujących, które nie chcą rezygnować z aktywności zawodowej.

Kompleksowe działanie

Pozostajemy do dyspozycji Pacjentów oraz ich rodzin na każdym etapie walki z uzależnieniem. Zapewniamy skuteczny i bezpieczny detoks, jak również realizujemy interwencje kryzysowe. Dla rodziny i najbliższych osób uzależnionych przygotowaliśmy ofertę leczenia DDA oraz leczenia współuzależnienia. Ośrodek FILAR zapewnia również terapię nawrotową skierowaną do osób, które po ukończeniu terapii uzależnień znalazły się w sytuacji zbliżonej do nawrotu uzależnienia lub nawet już borykają się z nawrotem uzależnienia, któremu chcą przeciwdziałać. 

Ty lub osoba Ci bliska boryka się z uzależnieniem? Pozostajemy do Waszej dyspozycji.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego