?>

W dobie łatwego dostępu do napojów alkoholowych i dużego przyzwolenia społecznego na ich spożywanie praktycznie każdy narażony jest na rozwój uzależnienia. Alkoholizm jest chorobą, która towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Nieleczona prowadzi do wyniszczenia organizmu i śmierci.

Tym co może pomóc w zahamowaniu rozwoju choroby alkoholowej jest odwyk. Odwyk alkoholowy to proces leczenia uzależnienia alkoholowego, który obejmuje zarówno opiekę medyczną, jak i wsparcie psychologiczne. Proces ten jest realizowany przez placówki wyspecjalizowane w terapii uzależnień chemicznych.

Odwyk w Ośrodku FILAR

Leczenie odwykowe osób uzależnionych od alkoholu jest procesem złożonym i wymagającym.
Kluczowe elementy leczenia odwykowego w Ośrodku FILAR obejmują:

Indywidualne podejście

W toku prowadzonego leczenia odwykowego każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie, co wiąże się z uwzględnieniem jego unikalnych potrzeb zdrowotnych i psychologicznych. Wspólnym mianownikiem podejmowanych działań są cele terapii odwykowej:

  1. pokazanie pacjentom, że możliwe jest życie bez alkoholu,
  2. pomoc w znalezieniu motywacji do zmiany,
  3. nauka samokontroli,
  4. zachęcanie do osobistego rozwoju i szukania nowych zainteresowań.

Wsparcie medyczne i psychologiczne

Ośrodek zapewnia profesjonalną opiekę lekarską orazwsparcie ze strony psychologów, psychiatrów i specjalistów od uzależnień. Dzięki temu możemy zadbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne naszych Pacjentów.

Terapię odwykową

Terapia w ośrodku opiera się na tworzeniu społeczności terapeutycznej, indywidualnej i grupowej psychoterapii oraz pracy z rodziną pacjenta. Program terapii odwykowej obejmuje szereg aktywności, których celem jest poznanie mechanizmów uzależnienia, jak również narzędzi do skutecznej walki z pokusami.

Terapię odwykową realizujemy za pośrednictwem szerokiego wachlarza usług terapeutycznych, pośród których każdy zainteresowany z łatwością znajdzie formułę, która najlepiej odpowiada jego potrzebom. Zapewniamy również pomoc dla rodzin i najbliższych osób uzależnionych. Odwyk alkoholowy w Ośrodku FILAR to kompleksowy program leczenia uzależnienia alkoholowego, który łączy opiekę medyczną, wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, a także zapewnia odpowiednie warunki do regeneracji i zdrowienia.

Odwyk Warszawa

Ośrodek Leczenia Uzależnień FILAR posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu. Zapewniamy transport Pacjentów do ośrodka wraz z możliwością skorzystania ze spersonalizowanego leczenia odwykowego, którego charakter każdorazowo dostosowujemy do potrzeb, możliwości i ograniczeń Pacjenta.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego