?>

Ośrodek Leczenia Uzależnień FILAR

Jesteśmy prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień, zaburzeń emocjonalnych oraz zaburzeń zachowania znajdującym się niecałe 40 minut od Centrum Warszawy w Adamowiźnie przy Grodzisku Mazowieckim.

Doskonała lokalizacja, cisza, brak bezpośredniego sąsiedztwa, z dala od zgiełku miasta, a zarazem tuż pod Warszawą  czynią to miejsce unikatowym w skali całej Polski. Zapewniamy pełną anonimowość.

Nasz Ośrodek, położony na terenie ponad 1ha, mieści się z dala od zgiełku miasta, wśród pól i w pobliżu lasu. Oferujemy pokoje o wysokim standardzie. Na terenie ośrodka znajduje się sauna, w pełni wyposażona siłownia, stół do ping ponga, bilard, miejsce na grilla oraz w pobliżu stawy do łowienia ryb. Zapewniamy również możliwość uczestnictwa w regularnych zajęciach z jogi, medytacjach, zajęciach rozwoju osobistego  czy skorzystania z profesjonalnego masażu. Na terenie całego ośrodka jest dostęp do WI-FI.

prywatny ośrodek leczenia terapii uzależnień stacjonarny zamknięty warszawa grodzisk mazowiecki mazowieckie

Kadra, z ponad 15 letnim doświadczeniem w leczeniu uzależnień chemicznych oraz behawioralnych, jest przez 24 godziny dla naszych podopiecznych. Wieloletnie doświadczenie przy odtruciach, przy pomocy wykwalifikowanego personelu – lekarza psychiatry, ratowników medycznych, dają gwarancję najlepszej opieki i procesu terapeutycznego.

Leczymy uzależnienia chemiczne, takie jak alkohol, narkotyki, leki, dopalacze, a także uzależnienia behawioralne, jak hazard, zakupoholizm oraz inne. Oferujemy programy 2-, 4-I 6- TYGODNIOWE, a także terapię długoterminową. Stawiamy na terapię stacjonarną indywidualną oraz zajęcia grupowe. Zajęcia odbywają się do 7h dziennie, 6 dni w tygodniu. Jest również możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego na cały okres pobytu.

Nasz program terapeutyczny zakłada indywidualne podejście do każdego uczestnika terapii. W ofercie mamy kilka standardowych propozycji terapeutycznych, w której każdy, kto chce zmienić swoje dotychczasowe życie, znajdzie u nas rozwiązanie. Naszym podstawowym celem jest POMOC dla każdego, kto tej pomocy potrzebuje.

Jesteśmy ośrodkiem podwójnej diagnozy. Diagnozujemy i leczymy zaburzenia współwystępujące. Pomagamy wyjść z nałogu i wspólnie walczymy o odzyskanie zdrowia psychicznego. Leczymy także osoby z zaburzeniami emocjonalnymi oraz zaburzeniami zachowania.

Terapia systemowa to podejście terapeutyczne, które skupia się na zrozumieniu i leczeniu problemów poprzez analizę relacji między członkami systemu. Może to obejmować indywidualne relacje, małżeństwa, rodziny, a nawet grupy społeczne. Terapia systemowa zakłada, że problemy jednostki są często wynikiem dysfunkcji w relacjach, a poprawa tych relacji jest kluczem do zdrowia psychicznego i emocjonalnego.

Opcjonalnie wykonujemy testy psychologiczne, w tym podstawowe MMPI-2, NEO-FFI oraz CISS, a przy zaburzeniach emocjonalnych, zachowań czy przy podwójnej diagnozie SCID-5 i DSM-V oraz szereg pozostałych. Jedna metoda terapeutyczna nie jest do zastosowania wobec wszystkich pacjentów jednakowo, stąd też szczegółowe testy pozwalają określić z dużą precyzją skuteczny plan terapii wobec każdego w sposób indywidualny.  I wiemy, że ta metoda jest skutecznym początkiem na nowej drodze – bez środków chemicznych, jak alkohol, narkotyki, leki, dopalacze czy destrukcyjnych zachowań behawioralnych m.in. takich jak hazard, zakupoholizm czy seksoholizm.

Terapia systemowa rodzin to proces, który służy rozpoznaniu specyficznych dla danej rodziny praw regulujących relacje i komunikację pomiędzy bliskimi, a następnie zmodyfikowaniu tych reguł tak, by wyeliminować zgłoszony problem.

Prowadzimy terapie DDA oraz dla osób współuzależnionych, również poza terapią systemową.

Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego