?>

Gdy dostęp do alkoholu jest powszechny, a społeczna akceptacja jego spożywania szeroka, każdy może być narażony na ryzyko uzależnienia. Alkoholizm to przewlekła choroba, która towarzyszy osobie przez całe życie. Bez odpowiedniego leczenia, może prowadzić do degradacji zdrowia i śmierci.

Kluczowym elementem w walce z chorobą alkoholową jest odwyk. Obejmuje on zarówno medyczną, jak i wsparcie psychologiczne. Na odwyk alkoholowy można się zgłosić do ośrodka specjalizującego się w leczeniu uzależnień od substancji psychoaktywnych. Jednym z takich ośrodków jest Ośrodek Leczenia uzależnień FILAR.

Odwyk w Ośrodku Filar

Terapia odwykowa dla osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu nie jest łatwa. To skomplikowany i złożony proces, który wymaga odpowiedniego podejścia do chorego, wiedzy i doświadczenia.

Odwyk w Ośrodku Filar to przede wszystkim:

Indywidualne podejście do każdego pacjenta

W trakcie terapii odwykowej w Ośrodku FILAR każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, które uwzględnia jego specyficzne potrzeby zdrowotne i emocjonalne.

Kompleksowe wsparcie

Nasz Ośrodekoferuje kompleksową opiekę medyczną realizowaną przez wykwalifikowany personel lekarski, a także wsparcie psychologiczne świadczone przez psychologów, psychiatrów i ekspertów w dziedzinie leczenia uzależnień. To pozwala nam kompleksowo troszczyć się o zarówno fizyczny, jak i psychiczny dobrostan naszych Pacjentów.

Terapia odwykowa

Program terapeutyczny w naszym ośrodku koncentruje się na budowaniu wspólnoty terapeutycznej, prowadzeniu sesji psychoterapeutycznych zarówno indywidualnych, jak i grupowych, a także na współpracy z rodzinami pacjentów.
Główne cele realizowanej terapii odwykowej obejmują:

  1. uświadomienie Pacjentom, że życie bez alkoholu jest możliwe,
  2. wsparcie w poszukiwaniu motywacji do zmiany,
  3. edukację w zakresie samokontroli,
  4. motywowanie do rozwoju osobistego i odkrywania nowych pasji.

Kompleksowe podejście do terapii odwykowej

Realizacja terapii odwykowej w Ośrodku Filar odbywa się poprzez bogatą ofertę różnorodnych usług terapeutycznych, dzięki czemu każdy pacjent może wybrać metodę leczenia dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Oferujemy także wsparcie dla rodzin i bliskich osób zmagających się z uzależnieniem. Program odwyku alkoholowego w naszym Ośrodku stanowi zintegrowane podejście do leczenia uzależnienia od alkoholu, łączące profesjonalną opiekę medyczną z wsparciem psychologicznym i terapeutycznym, co sprzyja efektywnej regeneracji i procesowi zdrowienia.


Pozostańmy w kontakcie

Nasz telefon jest czynny 24h/7 dni w tygodniu przez cały rok.

+48 737 199 997

+48 726 017 019

+48 737 199 997

kontakt@osrodekfilar.com.pl

Odwiedź nas w Ośrodku

ul. Radziejowicka 120 05-825 Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego